• AI Buzz
  • Posts
  • 🤖 ChatGPT widzi, rozmawia, słucha - AI Buzz

🤖 ChatGPT widzi, rozmawia, słucha - AI Buzz

Przełomowy update ChatGPT od OpenAI. Od dziś ChatGPT staje się multimodalny dzięki głosowi i obrazom.

Cześć! 👋

W dzisiejszym wydaniu jesteśmy świadkami przełomowego update’u ChatGPT. Już nie tylko będziemy zmuszeni pisać z Chatem… Od dziś (jeszcze nie dla wszystkich użytkowników planu PLUS) będziemy mogli porozumiewać się z nim głosowo, czy też za pomocą obrazów.

Spotify bardzo chętnie wykorzystuje aktualizacje od firmy OpenAI i zamierza ją wykorzystać do tłumaczenia podcastów na inne języki.

Dostęp do wiedzy z dnia na dzień staje się coraz prostszy!

Miłego czytania 😉 

PS. Zapraszamy do oglądania AI zdjęć na naszym Instagramie —> tutaj 

💊 W dzisiejszej pigułce:

  • 🚀 ChatGPT może teraz widzieć, rozmawiać, słuchać - duży update od OpenAI

  • 📻 Spotify klonuje głosy podcasterów, aby tłumaczyć podcasty na inne języki

  • 😱 Hiszpańscy rodzice z małej miejscowości zaniepokojeni faktem, że do sieci trafiły nagie zdjęcia ich nastoletnich dzieci wygenerowane przez AI

  • ⚖️ Getty Images zapewnia, że jego najnowsza generatywna sztuczna inteligencja, opracowana przez Nvidię, nie będzie wykorzystywać treści chronionych prawem autorskim

  • 🔨 Narzędzie AI dnia

  • 📸 Zdjęcia dnia wygenerowane przez AI

Czas czytania: 3 minuty

DZISIEJSZE NEWSY

źródło: OpenAI

OpenAI właśnie ogłosiło wielomodalne zdolności ChatGPT. Nowe zdolności pozwalają chatbot’owi widzieć (rozumieć obrazy), słyszeć (rozumieć mowę) i mówić podczas interakcji z użytkownikami.

Rozmawiaj z ChatGPT:

  • Dzięki wykorzystaniu technologii Whisper, użytkownicy będą mogli używać głosu do prowadzenia obustronnej konwersacji.

  • Model przekształcania tekstu na mowę ma pięć różnych opcji głosowych do rozmów, stworzonych we współpracy z profesjonalnymi aktorami głosowymi (demo).

Rozmawiaj z obrazami:

  • Umiejętności ChatGPT pozwalają teraz na zrozumienie obrazów, fotografii, zrzutów ekranu i dokumentów tekstowych.

  • Użytkownicy mogą dyskutować na temat wielu obrazów lub używać nowego narzędzia do rysowania, aby kierować Chatem (demo).

Dodatkowe informacje:

  • Nowy model przekształcania tekstu na mowę jest już używany w ramach pilotażowego programu Spotify Voice Translation do tłumaczenia treści podcastów.

  • OpenAI stopniowo włącza możliwość korzystania z głosu i obrazów przez najbliższe dwie kolejne tygodnie dla użytkowników Plus i Enterprise.

  • Głos będzie dostępny zarówno na iOS, jak i Androidzie, a obrazy będą dostępne na wszystkich platformach.

Ten przełom wielomodalny to ogromny krok naprzód dla LLMs - OpenAI wyprzedziło Google przed startem projektu Gemini. Co więcej, wszyscy w końcu dostajemy Siri, na którą wszyscy czekaliśmy.

Dajcie znać, czy ostatnie update’y są już dostępne dla Was w planie Plus! 🙂 

Czytaj więcej → tutaj

źródło: GettyImages

Spotify opracowało technologię, która klonuje głosy swoich najpopularniejszych prezenterów podcastów i wykorzystuje je do tłumaczenia ich podcastów na inne języki.

Obecnie technologia tłumaczenia głosu jest dostępna w ograniczonej liczbie podcastów hiszpańskojęzycznych, z planami rozszerzenia jej na język francuski i niemiecki oraz uwzględnienia większej liczby podcastów.

Klonowanie głosu za pomocą sztucznej inteligencji opiera się na narzędziach dostarczonych przez OpenAI, o których piszemy powyżej i zostało wprowadzone w celu budowania głębszych więzi i przezwyciężenia barier w sztuce opowiadania, jak stwierdził wiceprezes Spotify ds. personalizacji, Ziad Sultan.

Czytaj więcej → tutaj

Więcej artykułów AI

  • 😱 Hiszpańscy rodzice z małej miejscowości zaniepokojeni faktem, że do sieci trafiły nagie zdjęcia ich nastoletnich dzieci wygenerowane przez AI → czytaj tutaj

  • ⚖️ Getty Images zapewnia, że jego najnowsza generatywna sztuczna inteligencja, opracowana przez Nvidię, nie będzie wykorzystywać treści chronionych prawem autorskim —> czytaj tutaj

🔨 Narzędzie AI dnia

Monic.ai - Twoje quizy, fiszki, streszczenia

ChatGPT ma wiele zastosowań, jednak ciężko się go używa do tworzenia i materiałów do nauki. Musimy później treść gdzieś zapisać i odpowiednio sformatować.

Z pomocą przychodzi Monic, narzędzie stworzone do pomocy w nauce, poprzez tworzenie quizów i fiszek z przesłanych materiałów. Nie musimy kopiować tekstu z slajdu lub filmu, wystarczy że dodamy link np. filmiku na Youtube i wybierzemy co chcemy stworzyć.

Narzędzie ma wersje darmową, w pełni wystarczającą do zwykłego użytkowania.


Wypróbuj → tutaj

ZDJĘCIA DNIA (WYGENEROWANE PRZEZ 🤖)

Gwiazdy, gdyby wybrały inne ścieżki kariery

Więcej zdjęć zobaczycie na naszym Instagramie → tutaj 

Do zobaczenia jutro! 🙂 

Co myślisz o dzisiejszym newsletterze AIBUZZ?

Daj nam znać jak Ci się podobało. Dzięki Twojej ocenie możemy stać się lepsi.

Login or Subscribe to participate in polls.

PS Jeśli uważasz, że ktoś z Twoich znajomych też powinien dostawać takie maile - wyślij mu link → aibuzz.pl | Dzięki!

PS2 Jeśli uważasz, że AI Buzz powinien pokazać się w twojej społeczności, napisz na [email protected] aby porozmawiać o współpracy 😉……….